Baki – część II

Poziom trudności – średni

No to lecimy z częścią II.

Jeżeli nie czytałeś cz. I, to bardzo ją polecam – tam wszystko opisałem od początku. To jest kontynuacja.

Część I:

Baki – Część I

A teraz do rzeczy.


4. Neobak

Zaczynamy jak do zwykłego baka, ale długopis zamiast przetoczyć się dookoła palca, wykonuje pół obrotu i wpada znów do naszego slotu (najłatwiej jest w 12). Wypuszczamy pena, mając wyżej wskazujący nad środkowym, a łapiemy, podnosząc środkowy ponad wskazujący, by długopis miał gdzie wpaść.


5. Neobak ~ Pinkybak

Jeżeli umiesz już neobaka i pinkybaka (z poprzedniej części), to chciałbym Ci pokazać jedną z popularniejszych hybryd na podstawie baków.

Chodzi w niej o to, by po wykonaniu neobaka zagarnąć długopis do pinkybaka. Ale… Wbrew pozorom może to sprawić trudność, ponieważ pena w 34 trzeba złapać w początkowej pozycji do pinkybaka tzn. jego większość wystaje do wewnętrznej strony ręki. Najpierw próbujcie wgle tak złapać, a jak już będziecie się z tym komfortowo czuć, pora przejść o wyeliminowania łapania, czyli płynnego ruchu neobak~pinkybak.


6. Raimo bak

W tym tricku, jak i w następnym, trudno mi będzie to wytłumaczyć. Postaram się, ale ważne, żebyście załapali różnicę. W obu z nich idea jest taka, by pominąć charge przy przejściu z 12-23 po baku. A więc już tłumaczę różnicę:

W raimo całość wygląda tak, że wykonujemy baka i zginamy palec środkowy, by pen jednym ruchem mógł od razu wpaść do 23. Pozycja końcowa: Pen w 23 i większa część do środka ręki.
Można zauważyć, że to bak 12-12 ~ sonic 12-23 z pominięciem charge’a w 12 🙂


7. Herenz bak

W herenzie po baku podnosimy palec serdeczny i łapiemy pena od razu w 23.
Jaka jest różnica?
Że tutaj to bak 12-12 ~ pass reverse 12-23 z pominięciem charge’a w 12 🙂


Co dalej?
Proponuję zajrzeć do kolejnego wpisu:
http://www.pse2u.com/baki_cz3/


Powodzenia w nauce tego jak i również wielu kolejnych tricków w penspinningu!
„Dopóki są ludzie, którzy chcą – penspinning nie przestanie się rozwijać!”