Fingerless Thumbaround + Rev

Thumbaround – fundamentalny trick, ale nie zawsze mamy jak go popchnąć innymi palcami. Czasem musimy sobie poradzić samym ruchem ręki i kciuka. To jest nasze tzw. „fingerless” – tricki wykonywane za pomocą pędu nadanego długopisowi..
W większości mają one rotację zwykłą (normal), ale zdarzają się takie wisienki (^^) jak np. fl ta rev (o którym za chwilę) czy spiderspin reverse.

Najbardziej znane tricki FL (<– skrót od fingerless) to, nie oszukujmy się, PowerTricki.
Nie ma obowiązku się ich uczyć, ponieważ są trudne i do doskonałego opanowania – wręcz niemożliwe. Penspinnerzy prześcigają się w ilości powtórzeń danych powertricków, ponieważ zwykle można je wykonywać continous. Dla przykładu, idealnie pasujący pod posta, rekord MKSFT – penspinnera z Tajlandii [TWPS] w FL Thumbaround Continous:
MKSFT – Cont FL TA x1082 (2012r.)
PS. Jak widać po tym czy jakimkolwiek innym tricku fl, są one bardzo efektowne i dają dużo satysfakcji ^^

No to zaczynamy naszą przygodę z trickami FingerLess!
Hop:


1. Fingerless Thumbaround

Thumbarounda raczej już umiemy c’nie?
To chwyćmy długopis w przestrzeń między palcem wskazującym a kciukiem, większą częścią do wewnątrz dłoni.
Ruchem ręki popychamy długopis (samym kciukiem), by wykonał żądany przez nas obrót. Kończymy w pozycji takiej jak przy zwykłym TA.
Najważniejsza różnica między FL TA a zwykłym TA – to w pierwszym przypadku popychanie ruchem ręki, bez użycia palców, a w drugim popychanie palcem środkowym.


2. Double Fingerless Thumbaround

Ten trick zaliczyłbym do bardziej zaawansowanych.
Taki leciutki wstęp do powertricków, a poza tym pokazałem film MKSFT, więc czuję się zobowiązany do przekazania pierwszych kroków do pobicia tego rekordu właśnie przez Was! 🙂

Dwa różne podejścia:
1. Początek ze zwykłego TA – w tym przypadku powinno się nazywać ten trick po prostu Double TA, a dokładniej TA > FL TA.
2. Początek z FL TA – i wtedy ta nazwa jest poprawna 🙂

Na potrzeby opisu zajmiemy się opcją pierwszą, bo jest łatwiejsza. Potem sb dwójeczkę sami wykminicie.
Także zaczynamy, wykonując standardowe TA, ale zamiast łapać, podbijamy długopis, po zakończonej rotacji, tym wgłębieniem między kciukiem a boczną kością początkową palca wskazującego. Po to, by wykonał drugą rotację dookoła kciuka.

Każdy z Was wypracuje sobie własny styl. Ja tym sposobem robię spokojnie 20 lub 30 powtórzeń na dzień, w którym to piszę (właśnie dla treningu 26 siadło c:). Opiszę jeszcze kiedyś dokładniej.


3. Fingerless Thumbaround Reverse

Zaczynamy w pozycji końcowej z Thumbaround Normal. Większość długopisu na zewnątrz dłoni. Z zamkniętej lekko w pięść dłoni troszeczkę podnosimy naszą rękę i naciskamy kciukiem na długopis, by wykonał nasz trick.
Można pomóc sobie na początku chargem reverse T1, żeby nabrać prędkości rotacji.

Szczerze, wg mnie to jeden z bardziej używanych tricków wgle. Więc mocno rekomenduję nauczenie się go najlepiej jak tylko potraficie, a zaprocentuje Wam to w przyszłości 🙂


Co dalej?
Planuję jakieś inne aroundy opisać, ale się zobaczy.
http://www.pse2u.com/aroundy/


Powodzenia w nauce tych jak i również wielu kolejnych tricków w penspinningu!
„Dopóki są ludzie, którzy chcą – penspinning nie przestanie się rozwijać!”