Runda 2 – MP16

1/16 Finału – moja osobista ocena

 

Link do filmów z rundy drugiej:
http://mp.penspinning.pl/index.php?section=page&action=news&newsid=95


Walka 1 – Tmkk vs. Domcior

Mój faworyt: Tmkk

Czemu?
Zacznijmy od rzeczy najbardziej oczywistej: Prezentacja. Czysty kadr, orientacja pozioma, ładny kąt. U Domciora nie widzę żadnej z tych 3 rzeczy.
Dalej, trudność. Tmkk pokazał minimalnie trudniejsze przejścia. Domcior praktycznie operuje tylko passami, aroundami i sonicami w różnej postaci.
Wykonanie: Tmkk – szybki spinning, 0 laggów, stała prędkość. Domcior – lekko niepewnie, nieznaczne spowolnienia, ogólne wrażenie trochę słabsze.
Kreatywność: Lekko nawiązałem do tematu przy trudności. Tmkk nagrał ładne skompensowane combo z niezłymi przejściami, z kolei 24 sekundy Domciora lekko się wydłużają ze względu na brak bardziej efektownych linków.

Ode mnie:
Tmkk 4:0 Domcior <


Walka 2 – Frontside vs. Drake

Faworyt: Drake

Trudność: Nie wiem, czy w ogóle trzeba tutaj cokolwiek pisać. Drake rozgromił swojego przeciwnika do zera. Mnie osobiście przypadł do gustu finisher. W przeciwieństwie do Frontside’a, który użył tego samego, co w poprzedniej rundzie.
Prezentacja: Drake props za poziome nagranie, porządek w kadrze, brak jakichkolwiek offcamów. Frontside pion, koszulki i leciutkie offcamy (wg mnie właśnie przez pionowy sposób nagrywania).
Wykonanie: Tutaj dałbym REMIS. Każdy wykonał to co zaplanował perfekcyjnie. Nie mam się do czego doczepić 🙂
Kreatywność: W związku z dwoma różnymi stylami – 2 różne progi kreatywności. Drake imo ładne inv powerpassy, użycie drugiej ręki. Front wrzucił ciekawe przejścia w szczególności w drugiej połowie filmu.

>Frontside 2:4 Drake <


Walka 3 – Kozyr vs. Kamper

Walkover


Walka 4 – Pad vs. Don

Walkover


Walka 5 – Precel vs. Harna$

Walkover


Walka 6 – Kowalski vs. Arti

Faworyt: Arti

Prezentacja: Dwa różne kąty nagrania (w obu widać wszystko co trzeba), ale to Arti nagrywał z lepszym oświetleniem i lepszą jakością filmu bardziej przypada mi do gustu.
Trudność: Kowalski użył swoich aroundów, na końcu jedynie 3 busty wykonane ze znikomą swobodą. Za to Arti z początku nie zaskakuje nas niczym ciekawym uwagi. Schody zaczynają się w 0:15. Tricki fingerless wykonane ze zdecydowaniem, bez większych problemów. Finisher na pewno dużo bardziej skomplikowany.
Kreatywność: U Kowalskiego trudno dostrzec jakikolwiek przejaw kreatywności w porównaniu do rundy poprzedniej. Arti postarał się bardziej, nagrał inne przejścia, które mi na przykład się podobają.
Wykonanie: W tej kategorii nie warto doczepiać się do tak minimalnych, ledwo widocznych przycięć czy też nie do końca wytrenowanych tricków. Jak dla mnie poziom jest równy.

> Kowalski 1:4 Arti <


Walka 7 – Buła vs. SirLagsalot

Faworyt: Buła

Wykonanie: Buła naprawdę ślicznie wykręcił całe combo. Jedyny mankament, który mógłby zwrócić naszą uwagę, to lekka strata kontroli nad penem podczas drugiego punkana, co poskutkowało zauważalnym offcamem (na szczęście widać dokładnie, co autor miał w zamiarze, więc wg mnie to nie przeszkadza). Za to SirLagsalot będzie miał wielkie trudności na zdobycie jakichkolwiek punktów w tej kategorii. Liczne zatrzymania zapewne poskutkują kolosalną przewagą przeciwnika
Trudność: W filmie Sira, jedyne co można by było uznać za trudne, to fingercrossy (niewielu Polaków je potrafi). Za to u Buły mamy wiele zróżnicowanych wiperów jak i mocarne punkany na końcu.
Kreatywność: Zamysł Sira był naprawdę dobry. Wielka szkoda, że wykonanie popsuło ogólne wrażenie. U Bułki możemy zobaczyć trick wymyślony przez jego samego (~0:10s) oraz bardzo ciekawe użycie wiperów w 0:05-0:07.
Prezentacja: Buła 8/10, SirLagsalot 6/10

> Buła 4:0 SirLagsalot <


Walka 8 – doxlapse vs. Stryju

Faworyt: Stryju

Prezentacja: Stryju dużo lepszy kadr, ładne oświetlenie, kontrast pena do ubrania. Doxlapse musi jeszcze nad tym popracować, chociaż dobrze, że przy takim ułożeniu kamerki nie miał żadnego offcama.
Wykonanie: Brak zastrzeżeń. Płynnie, bez niepotrzebnych zająknięć.
Kreatywność: U Stryja nie widzę żadnych nowych przejść, jedynie może transfer, o którym jeszcze zaraz wspomnę. Za to doxlapse naprawdę się postarał. Z tego co słyszałem, jego staż wynosi około 8-9 miesięcy. Bardzo podoba mi się początek – armroll~cwel (swievel* :P) oraz kolczakpass.
Trudność: Tu ze względu na powery jak i 1p2h, znaczną przewagę ma Stryju. Ćwiczenia i czas robią swoje, for example Rarka Trick czy busty. U doxlapse też widzimy ładne tricki, ale zaliczyłbym je bardziej do kreatywnych aniżeli trudnych.

> doxlapse 2:3 Stryju <


Walka 9 – Shippy vs. Baarti

Walkover


Walka 10 – Mojec vs. Czaru

Faworyt: czaru

Kreatywność: Mojec zastosował kilka fajnych aeriali i rzadko spotykany charge przed pinkybakiem. Czaru – inv shadowy, multiple rotation baki, pass t3-12. Miód do oglądania. To właśnie jemu przydzieliłbym punkty.
Prezentacja: Czaru kąt bardziej spotykany w PS niż ten u Mojca. Czysto w kadrze. Nie widać skarpetek trzymającego kamerę jak w filmie przeciwnika ^^ Brak offcamów, a na plus dla Czarka jest to, że widoczna jest tylko ręka.
Wykonanie: Czarek bardzo pewnie. Widać, że warsztat ma wytrenowany. Nie waha się nawet przy trickach trudniejszych do wykonania takich jak przykładowo Midbaki 1.5 czy także wspomniane inverse shadowy 12-12. Mojec widoczna strata kontroli nad długopisem na początku, ale później bezbłędnie przy trudniejszych kmianach. RrRrRemis
Trudność: Mimo w miarę efektownego comba Mojca, jednak punkcik przydzieliłbym Czarkowi. Jego tricki są trudne do wykonania, a szczególnie tak dobrze jak on to zrobił.

> Mojec 1:4 czaru <


Walka 11 – pruCe vs. Freze

Faworyt: pruCe

Trudność: po prostu pruCe. That rev powerpass c: wiele ślicznych, klimatycznych charge’ów i passów. Freze – nie dopracowany punkan, za dużo ring spreadów w środku comba. Jak dla mnie brak finishera.
Prezentacja: po prostu pruCe. Kąt, kontrast – bajka. U Freze’a – słabo. Myślę, że przy naprawdę tak jednogłośnych przewagach nie ma się co rozpisywać, nie?
Kreatywność: po prostu pruCe. U Freze’a mamy same proste tricki, do tego jeszcze średnio wykonane. PruCe wiele ślicznych, w miarę rozbudowanych kmin. Naprawdę niezłe połączenia tricków.
Wykonanie: #niespodzianka -> po prostu pruCe. ^^ Ta kategoria nie wymaga komentarza. Osoby, które hipotetycznie pierwszy raz widzą penspinning, myślę, że bez zawahania wybrałyby Patryka.

> pruCe 4:0 Freze <


Walka 12 – Kolczak vs. Sharakano

Faworyt: Sharakano

Trudność: Tutaj Kolczak ma zdecydowaną przewagę. Naprawdę trudne kminy z Kolczakpassami czy flush sonicami. W tej kategorii Sharakano się nie popisał, w przeciwieństwie do Wykonania.
Wykonanie: Tutaj odwrotna sytuacja. Sharakano perfekcyjnie. Kolczak zwyczajnie brzydko, nie podoba mi się; prawdopodobnie tutaj straci bardzo wiele punktów.
Kreatywność: Przy tych dwóch różnych stylach, jednak postawiłbym obiektywnie na Kolczaka. Przemyślane linkage’e, próba stworzenia czegoś nowego.
Prezentacja: Oczywiście Sharakano – jakość, kąt, otoczenie. Kot.

> Kolczak 2:2 Sharakano <


Walka 13 – Gibki vs. Racha

Faworyt: Gibki

Kreatywność: Wrażenie zrobiła na mnie końcówka filmu Gibkiego, gdzie mogłem dokładnie przyjrzeć się temu, co tam wykręcił. Szacun. Trudno mi opisać, co się tam podziało. Widać tu starania i doświadczenie. Racha – Ja tam widzę tylko różne wipery. W moim odczuciu bardzo słabo.
Trudność: Nie uważam, by wipery były jakkolwiek trudne do opanowania (no chyba, że te co nagrał Buła :)). Za to przykładowo midbaki 2.0 czy też tzw. Dragon Around. To już inna sprawa. Tribute 4 Gibki.
Wykonanie: Myślę, że przewagę przydzieliłbym Gibkiemu. Jedyne zastrzeżenie do Rachy to bardzo słaba, rozczarowująca końcówka.
Prezentacja: Stolik, kontrast, poziom – Gibki bije przeciwnika na głowę!

> Gibki 4:0 Racha <


Walka 14 – Maryla vs. Apesso

Faworyt: Maryla

Trudność: Dwie różne rodziny wykonywanych tricków, w mojej opinii na tym samym poziomie trudności.
Wykonanie: Maryla zdecydowanie płynniej. Andrzej leciutkie spowolnienia przy niektórych trickach.
Prezentacja: Maryla czystszy kadr i bluzka pod kolor moda 🙂 Pen bardziej widoczny niż APessa przez niebieskie końcówki (capy + gripy).
Kreatywność: Tu pierwszeństwo obejmuje Maryla, choć w mojej opinii jedynie minimalnie, bo przeciwnik postarał się o wiele ciekawych, bardziej aktualnych dziś przejść. Pół punktu dałbym Andrzejowi.

> Maryla 4:1½ Apesso <


Walka 15 – Micro vs. Suchyba

Faworyt: Micro

Wykonanie: Krótka piłka. Micro jedynie jedno praktycznie niewidoczne zająknięcie po TA. Wreszcie lepsze oświetlenie! Suchyba – najprościej w świecie: średnio. Niby dobrze, ale nie ogląda się tego za dobrze. Może to też kwestia prezentacji.
Trudność: Suchyba – jedno i to samo w kółko. Ciągłe powtarzanie passów i charge’ów w palm up. Micro – przejścia trudne tak 4/10, kilka średnio trudnych tricków. Różnorodność jakaś 🙂 A co z tym związane…
Kreatywność – nowych, unikalnych przejść trudno tam szukać, lecz właśnie różnorodność wygrywa temu penspinnerowi tę kategorię.
Prezentacja: Micro > standardowy, sprawdzony w ps kąt. Suchyba > kąt taki sobie, do przeżycia, nogi w kadrze, dywan/podłoga/kołdra pod spodem. Micro > Suchyba.

> Micro 4:0 Suchyba <


Walka 16 – MosieQ vs. Socus

Faworyt: ??? 🙂

Czy ja wgle powinienem oceniać własne podejścia? 🙂

Socus ma lepsze Wykonanie moim zdaniem.
Chyba stawiałbym na siebie z Trudnością i Kreatywnością.
Za to Prezentację mamy podobną, raczej przewagą dla Kamila:
– Ja: stół na plus, twarz na minus (#autodiss heh).
– Socus: ładnie, czysto, ale mnie bardziej się podoba spinning nad stołem.
Niech wygra lepszy!

> MosieQ 2:2 Socus <


Wyniki:
http://mp.penspinning.pl/index.php?section=page&action=news&newsid=96

http-signatures-mylivesignature-com-54494-376-6f4b3b7f3db56ab074cfe514f362ac5c