Runda 3 – MP16

1/8 Finału – moja osobista ocena

 

Link do filmów rundy trzeciej:
http://mp.penspinning.pl/index.php?section=page&action=news&newsid=99


Walka 1 – Tmkk vs. Drake

Mój faworyt: Drake

Trudność: Drake – Impossible. Tmkk – ~6/10
Wykonanie: Drake – Perfekcja. Tmkk – także wyśmienicie. Chłopaki trzymają poziom
Kreatywność: Drake tylko połączył powertricki. Tmkk użył kilku przjemnych, godnych uwagi kminek i je bardzo estetycznie połączył
Prezentacja: Tutaj mamy dwa bardzo dobre kąty, nad stołami, nie ma offcamów. Nie umiem określić przewagi jednego z przeciwników

> Tmkk 3:3 Drake <


Walka 2 – Kozyr vs. Pad

Faworyt: Pad

Kreatywność: Pad użył kilka innowacyjnych przejść z charakterystycznymi dla niego spowolnieniami. Widać, że są nagrane z premedytacją. U Kozyra natomiast nie widzę żadnych nowych, ciekawych połączeń.
Prezentacja: Przewagę określiłbym na korzyść Pada, ze względu na jakość i kąt nagrania oraz porządek.
Wykonanie: Na tym poziomie rozgrywek, w tej kategorii, różnice będą się już zacierały. Każdy zawodnik chce wygrać, więc daje z siebie wszystko i zwykle w wykonaniu nie mam nic do zarzucenia
Trudność: Przejścia Pada są bardziej skomplikowane i trudniejsze do powtórzenia. Ciekawie złożone z wieloma użyciami kciuka, co dodaje im unikalności.

> Kozyr 1:4 Pad <


Walka 3 – Precel vs. Arti

Faworyt: Arti

Kreatywność: Comba są na podobnym poziomie z lekką przewagą skilla w kierunku Precla. Choć w kreatywności lepiej eksponuje się Arti. U Precla widzimy naprawdę niezły początek, ale powtarzane spiderspiny i tylko mid baki w palm up na finisher to za mało by to on objął prowadzenie w tej kategorii. Arti natomiast do różnych transferów, czy powerów dołożył również stylowy spinning, o który przecież tak chyba nam chodzi. Combo jest bardziej różnorodne.
Wykonanie: Tutaj bardzo nieznacznie wyłania się Precel, combo wyegzekwowane nienagannie, a u Artiego tymczasem widzimy utratę kontroli podczas punkana na końcu filmu.
Prezentacja: Osobiście bardziej mi przypadł do gustu film Artiego tylko i wyłącznie ze względu na dobry kontrast długopisu z otoczeniem. U Precla mi się zlewa przed oczyma.
Trudność: Trudniejsze tricki, jak już wspomniałem, pokazał Precel. Spiderspiny, midbaki, beginning comba, czy też transfery.

> Precel 2:2 Arti <


Walka 4 – Buła vs. doxlapse

Faworyt: Buła

Trudność: Co tu dużo mówić, no Bule się troszkę wygrało. Kminy dużo trudniejsze, bardziej skomplikowane, a mi w szczególności podoba się finisher (punkan z reverse rotacji po rexie? ^^)
Wykonanie: Buła bez zarzutów, u przeciwnika jest się do czego przyczepić. Chociażby topornie wyglądający bakfall.
Kreatywność: Michał Buła zaprezentował się z lepszej strony niż doxlapse. Pokazał ciekawe połączenia, ze swoim stylem, który sięprzyjemnie ogląda. Doxlapse, nic przesadnie ciekawego. No, różnica doświadczenia.
Prezentacja: Przyjemniej się ogląda combo Buły. W tle nic poza panelami, a u przeciwnika – pół pokoju i rekwizyty do filmu (tj. okulary)

> Buła 4:0 doxlapse <


Walka 5 – Shippy vs. czaru

Faworyt: czaru

Prezentacja: Dwa takie same kąty nagrania, wszystko ładnie widać, jedynie u Shippyego widzimy parę offcamów przy pinky spreadach.
Wykonanie: Zdecydowanie czaru. Pięknie, ładny styl, wszystko planowane, poprostu bomba. Shippy bardzo przeciętnie.
Trudność: Linkages użyte przez Czarka są bez wątpienia o wiele bardziej skomplikowane. Shippy podobnie, tylko poziom trudności niższy.
Kreatywność: Bardzo podobają mi się połączenia z aroundami w palm down u Czarka i te wszystkie przejścia pomiędzy. Shippy to samo co w poprzedniej turze. Według mnie nic ciekawego tam sięnie podziało.

> Shippy 0:4 czaru <


Walka 6 – pruCe vs. Sharakano

Faworyt: Sharakano

Prezentacja: Obydwaj zawodnicy nagrali niesamowicie dobre filmy. To jedna z 2 walk, na które najbardziej czekałem w tej rundzie. W prezentacji nie można niczego zarzucić. Patrząc jak poprzednio na kontrast, kąt, offcamy to wszystko jest w normie, a nawet lepiej miejscami. Ze względu na styl, bardziej podoba mi się combo Sharakano.
Wykonanie: Brak jakichkolwiek błędów
Trudność: Combo pruCa ma wiele dużo trudniejszych tricków niż te użyte przez Sharakano. Weźmy pod uwagę wagę MarvyMarkerModa. Jest to jeśli się nie mylę w okolicach 11g (Marek popraw mnie jak się mylę :)). Wielu rzeczy nie da się na nim wykonać. Patrząc przez ten pryzmat postawiłbym w tej kategorii znak równości
Kreatywność: Dwie grupy używanych tricków. W każdej z tych grup kreatywność na wielce podobnym poziomie. Moim skromnym zdaniem: Nie tylko Skill się liczy!

> pruCe 3:4 Sharakano <


Walka 7 – Gibki vs. Maryla

Faworyt: Gibki

Kreatywność: Punkty zdecydowanie po stronie Gibkiego. Niezmiernie miłe dla oka, rzadko spotykane, a do tego trudne i ciekawe przejścia.
Wykonanie: Nienaganne wykonanie u każdego z zawodników
Prezentacja: Bardzo nikła przewaga Gibkiego, ponieważ mi bardziej podoba się spinning nad biurkiem bez widocznych w kadrze kolan 🙂
Trudność: Skomplikowanie tricków użytych przez Kubę znacznie odbiega od tych w filmie Maryli. Użył kilku nowszych, bardziej na topie w tym momencie połączeń. Szala zwycięstwa przechyla się w jego stronę.

> Gibki 4:1 Maryla <


Walka 8 – Micro vs. MosieQ

Walkover

Szkoda, że nie mogłem tutaj zawalczyć


Wyniki:
http://mp.penspinning.pl/index.php?section=page&action=news&newsid=100

http-signatures-mylivesignature-com-54494-376-6f4b3b7f3db56ab074cfe514f362ac5c