Twisted Sonic etc. – cz. I

Twisted Sonic (z ang. – zakręcony) to bardzo prosta i podstawowa hybryda oparta na charge’u i passie reverse. Bardzo wiele kmin opiera się na nim oraz jego wariacjach. (np.: demon’s sonic czy tw sonic rev – o których później). Można powiedzieć, że tricki te „wypełniają” nasze combo w płynne obroty połączone z przejściami między poszczególnymi slotami.

No to hop:


1. Twisted Sonic Normal

To najprostszy z rodziny tych tricków. Na jego podstawie kombinowano i dochodzono do przeróżnych jego wersji.
Jak już napisałem wcześniej, składa się z charge’a 23 (0.5) i passa reverse 23-12. Podczas charge 23 zginamy palec wskazujący, by to nim przejąć długopis. Trudniejsza wersja istnieje z 34-23. Dlaczego trudniejsza? Na początku trudniej jest zgiąć palec środkowy, trzymając wyprostowany serdeczny (co jest niezbędne :>).
Można ten trick wykonywać w Palm Up i Palm Down, a wygląda to następująco:


2. Twisted Sonic Reverse

Tym razem zaczynamy w 12, w którym robimy charge rev 12. Zginamy palec serdeczny, by przejąć długopis w slot 23 za pomocą passa 12-23. Jak się pewnie domyślacie, można go wykonać 23-34.


3. Warped Sonic

Charge normal 12 [1.0] ~ pass 12-23. Nie wiem za bardzo, jak to opisać inaczej 🙂 Jak się umie Tw Sonica, to nie jest to specjalnie trudne. Po wykonanym charge’u w 12, przechodzimy do fingerpassa normal. Po pierwszym wykonanym passie kończymy i to jest nasz trick ^.^


4. Inverse Tw Sonic

Inverse – po drugiej stronie dłoni. Co to oznacza w tym przypadku? A to, że teraz zamiast passa reverse z 23-12 (zaczynamy chargem normal w 23 jak coś), robimy dodatkowe pół obrotu charge i passa po zewnętrznej stronie dłoni (pass normal 23-12 – ostatnie przełożenie z fingerpassa). Tyle w temacie. Polecam jeszcze jak najbardziej ograniczyć zginanie palców, wtedy to ładniej wygląda.


Co dalej?
Już niedługo kolejny post (cz. II), także „Nie śpimy – odświeżamy przeglądarkę!”
http://www.pse2u.com/twisted-sonic-cz2/


Powodzenia w nauce tych, jak i również wielu kolejnych tricków w penspinningu!
„Dopóki są ludzie, którzy chcą – penspinning nie przestanie się rozwijać!”